3D raidžių gamyba išgyvena savo pabaigos pradžią

Kad pagaminti 3D raidžių šviečiantį LED užrašą reikia nemažai paplušėti išorinės reklamos įmonės auksarankiams. Tai daug rankų ir labai kruopštaus darbo reikalaujantis gaminys. Kurių užsakymų serijomis būna labai retai.

Aplamai iškabų, ženklų gamyboje serijiniai gaminiai – tikri aukso luitai rinkoje tarp tokių auksarankių įmonių.
 
Viskas prasideda nuo dizaino. Paimkime paprastą, vietinės Lietuvos įmonės užrašą ir dar logotipą. Jeigu tai tikro dizainerio tik gražus spalvų derinys, tai tada dar galvą turėtų pasukti „technarius” su gamintoju, ar projektu vadovu kaip tai įgyvendinti.
 
Nori nenori ,bet reikia „nuleisti dizainerį ant žemės“, parodant jam, kad yra dar tokia sistema kaip 3D raidžių profiliai. Taip patobulinant iškabėlę su logotipu.
 
Užgesinus kūrybinių aistrų gaisrą keliais miesto biurokrato komentarais (tai reiškia kad kiek besiginčytų dizaineris su gamybininku, dar biurokratas iš savivaldybės turi duoti leidimą iškabai pakabinti), prasideda „gamybinis” projekto įgyvendinimas:
  • Suskaidymas į technologinius procesus;
  • Medžiagų paieška. Pavyzdžiui jeigu raides reikia pagaminti iš vario , reikia jo ne plokštėmis, o juostomis. Kad būtų galima iš karto į lakstymo pusautomatį įdėti ir paleisti. O jeigu tai pirmą kartą iš šio metalo yra gaminama, tuomet dar turi meistras nukalibruoti nuderinti, pagaminti keletą bandomųjų gaminių. Tik tada paleisti visą gaminį iš karto lankstytį. O kur dar kiti užsakymai kuriuos irgi lygiagrečiai reikia suvaldyti ir kokybiškai pagaminti…
  • Būtina ir LED švietimu pasirūpinti. LED tiekėjas paskaičiuoja kokių LED-ų reikia, kaip juos išdėlioti, kad švietimas būtų tolygus ir pakankamai šviesus ir ne per daug aštrus. Šitą, iš pažiūros cahotišką procesą reikia suvaldyti, ir tai krenta ant gamybos vadovo pečių. Tai labai svarbus asmuo tokioje įmonėje, iš principo jis yra ašis apie kurį sukasi visas gamybinis procesas. Tiksliau, jis kaip ragana ant šluotos joja per savo gamybą, nes visi gaminiai skirtingi, ir krūva klausimų į kuriuos iš karto turi rasti sprendimą, o tai reikškia, kad patirtis turi būti milžiniška visame kame.
  • Toliau vyksta surinkimas, beveik viskas rankytėmis, išskyrus pjaustymo,frezavimo ir lankstymo darbus kuriuos atlieka staklės. Visa kita – nuoširdus ir kruopštus darbas rankytėmis. Ne kiekviena įmonė gali įsigyti visiems darbams stakles vieni specializuojasi, kiti kooperuojasi. O ką čia jau bekalbėti apie skaitmenizavimosi etapus, ar robotizavimąsi… tiesiog nėra laiko savininkui – vadovui apie tai pagalvoti. Pelnai nėra dideli, o elementarių staklių verkiant reikia, tada į bankelį. O šis prašom, va tau naujos staklės, tada joms vėlgi reikia uždirbti, ir (iš) pinigų srauto, ir taip užsakymas veją užsakymą, naujos staklės vejasi kitas naujas stakles… žmonių skaičius auga, o efektyvumas, o našumas…?
Tokiu beprotišku ratu besisukdamas gyvenimas čia pat šalia skaitmenizuojasi. Kas gi galėjo pagalvoti kad tokia gigantiška Europos naujų technologijų paroda CEBIT 2019 šiais metais bus atšaukta. Pasirodo skaitmeninė rinka ją tiesiog nudobė.
 
O štai dar viena tyli technologija šliaužianti link išorinės ženklų gamintojų darbščiarankių darbo rinkos:
 
3D printerio darbinė erdvė yra 147x117x145cm, 3D spausdintuvo gamintojas įmonė „MASSIVit 3D” iš Izraelio naudoja „gelio išdavimo spausdinimo” technologija (angl. Gel Dispensing Printing (GDP)) šita technologija anot gamintojų turi turėti daug pirkėjų.

Štai taip atrodo šis printeris…

Izraelio gamintojo MASSIVit 3D „3D” spausdintuvas „Massivit 1500 Exploration“. Tai didelio formato 3D spausdintuvas, kuris naudoja gelio išdavimo spausdinimo (angl. Gel Dispensing Printing) technologiją ir gali gaminti 147x117x145cm dydžio reklaminius objektus. „Massivit 1800”, „didesnis brolis” siūlo 147x117x180cm erdvę ir gali gaminti dar didesnius objektus.

Du didelio formato 3D spausdintuvai gali naudoti BVP technologiją spausdinti ir labai lengvus, ir tuščius objektus. Kai 3D spausdinimas atliekamas su gelio išdavimo spausdinimo technologija, objektas nedelsiant kietinamas UV spinduliais ir taip sukuriamas pakankamai aukštas spausdinimo greitis.
 
Gyvenimą lengvina tai, kad „Massivit 1500” KOL KAS taikymo sritis pirmiausia naudoja komunikacijos agentūros. Tai yra pajėgios įsisgyti didelės kompanijos , dideliems rinkoje žinomiems garbingiems prekiniams ženklams.
 
Su „Massivit 1800 Pro” galima sukurti lauko reklamos elementus, ekranus, skulptūras ir daugiau marketingui reikalingų didelių formatų.
 
Lengva priežiūra.
 
Sistema gali būti kontroliuojama ir prižiūrima nuotoliniu būdu, tai yra tiesiog per internetą. Palaikymo komanda operatyviai sprendžia iškilusias problemas ir kitas su darbu susijusias užduotis.
 
Tai tik laiko klausimas kada technologijos pigs, ir kada ir kaip mes suspėsim su jomis? Ar suspėsime savo auksarankius paruošti kartu?
 
Tai ne vienitelis toks 3D printeris. Šita sritis irgi beprotiškai vystosi ir auga kaip piktžolės lietuviškam močiutės gėlių darželį.
 
Niekas jo nebeišravės, teks kažkaip vietos po naujų technologijų saulę išsikovoti.

Parašykite komentarą